Co to jest Forskolina?

Co to jest Forskolina?

Forskolina to związek chemiczny o wzorze sumarycznym C22H34O8. Jej cząsteczka składa się tylko z trzech pierwiastków: węgla, wodoru oraz tlenu.  Pełna nazwa substancji brzmi 7-beta-acetoksy-8,13-epoksy-1-alfa, beta-6,9-alfa-trihydroksy-labd-14-en-11-on). Forskolina zaliczana jest to biologicznych związków czynnych, ponieważ występuje w korzeniu pokrzywy indyjskiej Coleus Forskohlii. Często popularnie nazywa się ją koleonolem lub kolforsilem. 

Naturalne źródło Forskoliny – pokrzywa indyjska

Roślina Coleus Forskohlii, często nazywana pochwiatką, szałwią indyjską lub koleusem, chociaż od tysięcy lat stosowana jest w tradycyjnej medycynie ludów wschodnich, dopiero w ostatnim okresie stała się niezwykle popularna. Wszystko za sprawą grupy naukowców, która dowiodła jej właściwości odchudzających. Nazwy substancji aktywnej – Forskolina – pozyskiwana z korzenia pokrzywy indyjskiej została nadana na cześć fińskiego botanika Petera Forskala.

Wyjątkowa roślina

Pochwiatka czy pokrzywka indyjska mimo infantylnej nazwy cechuje się potężnym działaniem prozdrowotnym. Przede wszystkim zwiększa lipolizę – proces uwalniania do krwioobiegu kwasów tłuszczowych i glicerolu, uwalnianych z komórek tłuszczowych. Forskolina silnie stymuluje pracę metabolizmu, co wpływa na wyszczuplenie całego ciała.  Regularnie stosowanie forskoliny, np. w postaci preparatu Forskolin pozwala zredukować cellulit i zmniejszyć grubość tkanki tłuszczowej, co przekłada się na zgubienie zbędnych centymetrów i silne wymodelowanie sylwetki.

Forskolina wpływa również na pracę tarczycy. Pobudza ją do aktywnego wydzielania potrzebych hormonów, w tym anabolicznej insuliny. W ten sposób zwiększa się intensywność wielu procesów, wt tym glikogeneza wątrobowa oraz termogeneza organizmu.

 

Zobacz opinię doktora Oz'a na temat suplementacji Forskoliną

 

 

Efekty stosowania Forskoliny

  • Stymulacja drożności błon śluzowych
  • Rozszerzenie naczyń krwionośnych i porpawienie mikrokrążenia
  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Stymulacja produkcji testosteronu
  • Zwiększenie masy mięśniowej

Bibliografia:

1. Wikipedia

2. SigmaAldrich-charakterystyka substancji chemicznej

reklama

Uroda

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl